CHAT

Vybavení

Čelenka (Hitai-ate = 額当て)

Čelenku nosí témeř každý shinobi. Skládá se z kovové destičky, do které je vyrytý znak skryté vesnice, z které shinobi pochází a proužku látky jakékoli barvy. Čelenku ninja obdrží, jakmile absolvuje ninja-akademii. Jedině genini a ninjové s vyšší hodností mají právo čelenku nos it.

Deštník (Kasa = 傘)

Japonský deštník je mezi obyvateli Deštné vesnice naprosto běžnou zbraní. Může být vybaven velkým množstvím kovových jehlic (Senbon = 千本), které mohou být uvolněny pružinovým mechanismem umístěným v žebrech deštníku, což se využívá k provedení techniky „Déšť tisíce jehel“. Pokud ninja nese deštník na zádech, může ho rychle otevřít a vyhodit do vzduchu.
V anime měl ninja jménem Shura deštník, na kterém měl několik vylepšení. Mohl například chrlit ze špičky oheň nebo vystřelovat dráty ke svázání nepřítele. Z deštníku se navíc dala vyndat rukojeť a odhalit tak ukrytý meč.

Kunai (クナイ)

Patří k nejběžnějším ninja zbraním. Kunai je černá dýka, která má obvazem obalenou rukojeť a na konci držadla má malý kroužek. Je určen převážně pro řezaní a bodání, přesto ho ale můžeme po cíli i házet.
Někteří shinobi využívají výbušného lístku ke zvýšení výsledného poškození, a to tak, že ho ke kunaii "připnou" a kunai následně hodí do jakéhokoli objektu nacházejícího se blízko cíle (např. strom). Výbušný lístek se zabodnutím do objektu aktivuje a exploduje. Této zbrani se pak říká „kibaku kunai“ (起爆クナイ = explozivní kunai).
Kunai také může být uchycen pomocí pružinových drátů a schovaný pod vlastníkovým rukávem. Toto jsme mohli vidět v Narutovo bitce se Saiem, když se spolu poprvé setkali.

Meč (Tōken = 刀剣)

Je dlouhá zbraň s čepelí, používaná k boji. Zatímco většina mečů v Narutovi jsou tradiční japonské katany, tantō (短刀 = tantó), nebo ninjatō (忍者刀 = nindžató), meče užívané hlavními postavami se opravdovým zbraním podobají jen opravdu malinko. Jako například meče Sedmi Ninjovských Pánů z Mlžné. Ostatní meče, které mohly být viděny, měli buďto mystické, nebo zvláštní schopnosti. Například Orochimarův meč Kusanagi.
Většina shinobi má raději dlouhé a široké meče, zatímco někteří ostatní shinobi (jako například Tenten) používají raději kratší meče, se kterými se lépe hází na dálku. Za zmínku stojí také samurajové ze Země Železa, z nichž jsou skoro všichni viděni vždy s mečem.

Shuriken (手裏剣)

Patří mezi nejběžnější ninja zbraně. Jsou to ostré, čtyřhranné kovové hvězdice určené k házení po cíli. Dají se použít také k boji z blízka, ale nejsou pak moc efektivní. Přestože jsou malé, dají se dobře využít pro rozptýlení či přichycení cíle (například ke stromu) a při přesné trefě dokáží cíl zneschopnit, ba dokonce i zabít. Uprostřed mají díru ve tvaru kruhu, užitečnou například k tomu, aby se dali uchytit prstem bez toho, aniž by se o ně uživatel pořezal. Tento kruh má také vliv na celkovou aerodynamiku, zajišťující přesnější trajektorii shurikenu při hození.

Autor článku: Jandy ©