CHAT

Příběh

Naruto Uzumaki je hlavní postava japonského animovaného seriálu Naruto. Příběh vymyslel a ztvárnil Masashi Kishimoto. Sirotek Naruto žije ve Vesnici Ukryté v Listí, v originále Konohagakure no Sato, zkráceně Konoha, tedy Listová. Zdejší obyvatelé ho nejprve v lásce nemají, protože je v něm zapečetěný démon, který zničil skoro celou vesnici - Kyuubi. Sám Naruto se to dozví až ve svých dvanácti letech. Až o několik let později zjistí, že jeho otec byl zdejší Hokage, vůdce vesnice, a že to on do něj uvěznil démona. Jeho snem je stát se vůdcem vesnice jako jeho otec.

Naruto nosí oranžovobílou bundu se znakem klanu Uzumaki na zádech a stejnobarevné kalhoty. Má modré oči, bílé zuby, štíhlou postavu a blonďaté vlasy. Často chodí na slunce, proto má krásně snědou pleť. Na čele nosí modrou ochrannou čelenku se znakem Vesnice Ukryté v Listí. V oblibě má tmavě modré nízké boty a černá potítka.

Naruto je uřvaný, hyperaktivní a neustále si snaží získat uznání od ostatních. Zpočátku nemá žádné přátele, jen jednoho učitele ze školy. Později je však přiřazen do tříčlenných týmů, ve kterém najde první přátele. Naruto je zamilovaný do dívky v jeho týmu - Sakury. I když je tato láska neopětovaná, nevzdává se a pokračuje ve svém úsilí. Ale záleží mu nejen na lásce. Tvrdě trénuje své tělo i mysl, aby byl stále silnější a silnější a mohl jednou získat post Hokage jako jeho otec.

Mezi jeho oblíbená jídla patří ramen. I když je ztřeštěný a jedná bez rozmyslu, pomalu si díky svým hrdinským činům získává nové a nové přátele.

Naruto se postupem času vyvine ve velice silného ninju a zachrání mnoho lidí, za což ho všichni v jeho vesnici mají rádi. Poté nastupuje již nadobro do děje organizace Akatsuki a děj nabírá na obrátkách. Vše přestává být hra. Strach a bezmoc se díky moci ninjů vkrádá do srdcí světa Shinobi.

Autor: Petra Seidertová