CHAT

Postavy

Popis těch nejdůležitějších postav ze seriálu, sekce je stále rozpracována a u popisů se nenacházejí všechny informace. Spojitosti postav:

Hatake Kakashi (はたけカカシ)

Jōnin Listové vesnice. Velitel týmu 7 (Naruto, Sakura, Sasuke). Dříve byl členem elitní jednotky ANBU. Jako Genin byl v týmu společně s Uchihou Obitem a Rin. V záchranné misi Rin byl Uchiha Obito těžce zraněn a svůj Sharingan „daroval“ Kakashimu. Kakashi je tedy nositelem Sharinganu ač není z klanu Uchiha. Přezdívá se mu „Kopírovací ninja Kakashi“ (コピー忍者のカカシ), protože již díky Sharinganu zkopíroval více jak 1000 technik. Je velký fanoušek knížek série „Come, Come Paradise“ jejímž autorem je jeden ze tří legendárních Sanninů, Jiraiya. Dokázal se dostat na takovou úroveň, že částečně ovládl Mangekyou Sharingan a je rozhodně jedním z nejsilnějších shinobi ve Skryté Listové.

Uzumaki Naruto (うずまきナルト)

Naruto je hlavní postavou příběhu. Když se Naruto narodil, byl do něho zapečetěn devítiocasý liščí démon, Kurama (九喇嘛), který v ten čas ohrožoval vesnici. Naruto se to však neměl dozvědět a vyrůstal tak sám a všemi odstrkovaný. Naruto proto začal „zlobit“, aby si tak získal pozornost ostatních. Jeden z mála lidí, kteří byli Narutovi blízcí, byl jeho učitel Iruka, který ho naučil, že není sám. Poté, co se Naruto stal ninjou, se dostal do týmu 7. Jeho členy jsou Haruno Sakura, do které je Naruto zakoukaný, Uchiha Sasuke, kterého Naruto nesnáší, protože je moc oblíbený a holky ho zbožňují, a velitelem je Hatake Kakashi. Společně tak musí plnit různé mise. Narutovým snem je stát se Hokagem, nejsilnějším a nejuznávanějším ninjou ve vesnici, ačkoli za začátku jeho ninja schopnosti nejsou nijak ohromující a téměř se mu nepodařilo stát se ninjou. Nejoblíbenější jídlo je ramen.

Haruno Sakura (春野サクラ)

Sakura je premiantka z ninja školy. Její největší sokyní je Ino Yamanaka, kterou Sakura přezdívá jako „prasečí Ino“. Když byla ještě Sakura malá, byla velmi stydlivá a uzavřená do sebe. Právě Ino ji pomohla „vykvést“ a vyloupnout se ze své skořápky. Nebýt toho, že se jak Ino, tak Sakura zamilovaly do Sasukeho, zůstaly by nejlepšími kamarádkami. Po složení zkoušek v ninja akademii se Sakura dostává do týmu 7. Naruto je do ní zakoukaný, ale ona si ho nevšímá, neboť jejím cílem je Sasuke. Má talent v genjutsu a dokáže dobře ovládat svou chakru. Později se rozhodne stát léčitelským ninjou a jejím mistrem se stane legendární Sannin Tsunade.

Uchiha Sasuke (うちはサスケ)

Sasuke je posledním přeživším členem klanu Uchiha, který byl vyvražděn jeho bratrem Itachim. Sasuke odpřísáhl, že se mu za to pomstí a pomsta je také jediná věc, pro kterou žije. Původně měl mimo pomstu i druhý cíl a to obnovit svůj klan, toto však později odsouvá do pozadí a je ochoten pro pomstu (tzn. vraždu svého bratra) obětovat cokoli - OPRAVDU COKOLI. Po zkoušce se stává členem týmu 7. Jakožto člen Uchiha klanu má Sharingan. Sharingan (写輪眼) je schopnost, jež umožňuje zkopírovat jutsu či pohyby protivníka a poté je použít jako své vlastní. Také dokáže vidět pohyby protivníka dříve, než je použije a po dosažení určité úrovně se dá využívat k nejrůznějším účelům, nejvýznamnějším je, když člověk vlastnící Sharingan zabije svého blízkého a díky tomu získá možnost používat Mangekyou Sharingan.

Rock Lee (ロック・リー)

Lee je mladý ninja z Listové, jehož specialitou je boj na blízko – taijutsu. Jako ninja je znám svou tvrdou prací. Označuje sám sebe jako „géniuse tvrdé práce“. Označení „génius“ mají v Narutovi ninjové, kteří mají dar být skvělým ninjou od narození. Lee však není schopen používat žádná ninjutsu ani genjutsu (iluze), nicméně svůj sen stát se perfektním ninjou naplňuje neuvěřitelně tvrdou prací. Jako Genin se dostal do týmu 11 spolu s Tenten a Hyūgou Nejim pod vedením ninji Maito Gaie. Lee a Gai jsou jako otec a syn, což ukazuje také jejich stejný obličej, vlasy, oblečení. Lee jako postava je unikátní svojí formální japonštinou a úctou v jednání s ostatními. Zamiloval se do Sakury z týmu 7, která ovšem stejné city k němu nechová, naopak, z počátku se Leeho děsí, protože je pro ní příliš „originální“ vzhledem (zejména huňatým obočím).

Tenten (テンテン)

Snem Tenten je být stejně dobrá kunoichi (žena-ninja) jako Tsunade. Je uznávaná jako jedna z nejlepších kunoichi ve vesnici. Poctivě trénuje a s tréninkem pomáhá i ostatním členům z týmu, kterých si velmi váží. Je neuvěřitelně přesná (trefí 10 cílů z 10) a pomocí svitku a krve dokáže přivolat velké množství zbraní.

Hyūga Neji (日向ネジ)

Neji je bratranec Hinaty. Je mnohem silnější a talentovanější, ale nemůže se stát hlavou klanu, protože pochází z vedlejší rodiny. Na čele má prokletou pečeť, pomocí které hlavní rodina trestá neposlušné příbuzné z vedlejší rodiny. Neji má stejně jako ostatní členové klanu Byakugan (白眼 = „Bílé oko“), který mu umožňuje např. vidět skrz předměty, vidět „chakrové body“ na lidském těle nebo mít zorné pole téměř 360 stupňů. Je to jeden z nejtalentovanějších Geninů v Narutově věku.

Inuzuka Kiba (犬塚キバ)

Kiba, shinobi z Listové vesnice, velmi nadaný ale drzý, divoký a s velmi soutěživou povahou. Je velmi podobný Narutovi. Jeho nejlepším přítelem a pomocníkem v boji je jeho pes Akamaru, za kterého by položil i život. Kiba patří k Inuzuka klanu, což jsou veterináři.

Hyūga Hinata (日向ヒナタ)

Hinata je dědičkou klanu Hyūga, velmi plachá s nízkým sebevědomím, líbí se jí Naruto. Hinata není moc dobrá v Jūken (柔拳 = “Vznešená pěst”) a nemá tak vyspělý Byakugan, proto ji její otec odmítl trénovat a nechal ji na starost Kurenai. Hinata později vytváří vlastní styl boje nazývaný Shugohakke Rokujūyon Shō (守護八卦六十四掌 = „Strážce osmi věšteckých pečetí: 64 úderů“).

Aburame Shino (油女シノ)

Shino patří do klanu používající hmyz, ukrytý v jejich těle, jako zbraň. Je jimi přímo posedlý, přirovnává k nim věci. Je introvert a svým chováním lidi znervózňuje, hlavně Naruta. Pořád nosí černé brýle.

Nara Shikamaru (奈良シカマル)

Shikamaru je génius ( IQ přes 200), ale nesmírně líný. Vše je pro něj příliš pracné a zbytečné (japonsky „mendoku se“ = めんどくせ). Jeho nejoblíbenější činností je pozorování mraků, spaní a hraní deskové hry Shogi a Go. I přes jeho zbabělé chvilky je výborným stratégem a pokud to situace vyžaduje, je velmi schopným bojovníkem. Jeho technikou je ovládnutí stínů svých soupeřů k jejich chycení či manipulování. Spolu s Ino a Chōjim tvoří bojovou pozici „ino-shika-chō”.

Yamanaka Ino (山中いの)

Ino patří do klanu Yamanaka, jež je známý technikou manipulace mysli. Vypomáhá v jejich obchodě s květinami. Sakura je její kamarádkou z dětství. Svoje přátelství pozastavily, když začaly soupeřit o přízeň Sasukeho Uchihy. Velmi si zakládá na svém vzhledu a je velmi prostořeká.

Akimichi Chōji (秋道チョウジ)

Chōji je milovníkem jídla a jakékoliv narážky na jeho tloušťku jsou tabu. Jeho nejoblíbenějším jídlem je Korejské barbecue. Patří do Akimichi klanu, kteří mají techniky na zvětšení velikosti lidského těla. Od dětství je kamarádem s Shikamarem.

Gaara (我愛羅)

Gaara, stejně jako Naruto, v sobě má zapečeťeného ocasého démona, jednoocasého Shukaku (守鶴). Přikázal to jeho otec, s cílem vytvořit dokonalou zbraň Písečné vesnice. Od malička automaticky ovládá písek a po svém démonu převzal černé kruhy okolo očí. Když byl malý, lidé ve vesnici se ho báli a nenáviděli ho stejně jako Naruta. Gaarovým opatrovníkem se stává jeho strýc Yashamaru, který se ho snad jako jediný nebojí. Kazekage později dává Yashamarovi úkol, aby zabil Gaaru. Což se nezdaří a Yashamaru umírá. Gaara dochází k závěru, že žije, aby zabíjel a tím potvrdil svou existenci a že může milovat jen sebe a nechává si vyrýt pískem na čelo kanji znak láska (愛). Jeho hlavní zbraní je písek, který nosí pořád s sebou v jeho dýni.

Kankurō (カンクロウ)

Kankurō nemá rád mladší děti a má z Gaary respekt. Je donucen být s Gaarou ve stejném týmu. Kankurou je agresivní a brutální soupeř, často nechává své protivníky v extrémních bolestech. Je loutkář a své loutky ovládá pomocí provázků z čakry.

Temari (テマリ)

Temari je nejstarší ze sourozenců, kterými jsou Gaara a Kankurō. Arogantní až sprostá na své okolí, téže prostořeká. Temari je dobrou analytičkou a dokáže předvídat soupeřovy strategie a slabosti. Její hlavní zbraní je ohromný železný vějíř a používá živel vítr (風遁) jako útok na dlouhé vzdálenosti.

Kabuto Yakushi (薬師カブト)

Kabuto je dítětem nalezeným po velké bitvě jedním ze zdravotníků z Listové. V Listové byl vychováván zdravotníky a díky tomu zlepšil své schopnosti na ohromnou úroveň. Může se postavit skoro každému protivníkovi, protože když bude zraněn, má ohromnou schopnost seberegenerace. Je to pravá ruka Orochimara, který ten na něho nedá dopustit.

Jiraiya (自来也)

Je jedním ze tří legendárních Sanninů, kteří měli za senseie (mistra) třetího Hokage. Už od narození má tendenci „studovat“ nahé ženy a píše o nich svoje knížky „Sváděcích technik“, které miluje Kakashi. Stal se hlavním trenérem Naruta a je to jedna z klíčových postav.

Orochimaru (大蛇丸)

Je také jedním ze tří legendárních Sanninů. A je ze začátku nejspíše tou nejzápornější postavou v příběhu. Sám zabil Kazekageho a 3. Hokage a také vytvořil Zemi Zvuku. Vytvořil velké množství jutsu a jednou z nich je i technika věčného života, při které se duše Orochimara převtělí do jiného těla a žije na věky. Chtěl získat Sharingan, ale to se mu nepovedlo ani u Itachiho a ani u Sasukeho, který ho nakonec zabil a jeho sílu pohltil pomocí Sharinganu. Byl i členem Akastuki, ale opustil ji, protože neměl důvod přetrvávat a to hlavně právě kvůli Itachimu.

Tsunade (綱手)

Je posledním ze tří legendárních Sanninů. Je považována za největší léčitelku všech dob a je 5. Hokage. Přezdívají ji “Princezna naivka”. Ráda vypadá na 20 let, ikdyž je stejně stará jako Orochimaru a Jiraiya. Když byla mladší, měla bratra a muže, kteří zemřeli ve válce ninjů a od té doby byla velice smutná, ale když se setkala s Narutem, který od ní vyhrál krystal, který patřil dědovi Tsunade, prvnímu Hokage, tak se její život změnil.

Karin (香燐)

Zprvu se s ní setkáváme jako s hlídačem Orochimarova vězení, o které se stará. Když Sasuke zabije Orochimara, tak sestavuje svůj nový tým a právě Karin je naverbována také. Její schopnost vycítit chakru je jedinečná, dále umí svou svou chakru předat ostatním lidem pomocí kousnutí a v neposlední řadě maskovat svou chakru tak, aby nebyla nalezena. Jako mnohé dívky je i ona zamilovaná do Sasukeho.