CHAT

Démoni

Bijū – Ocasí démoni

Upozornění: mohou se zde nacházet spoilery!

Bijū (尾獣) [bižú] jsou démoni, kteří pocházejí z japonské mytologie. Tito démoni se dají rozdělit do devíti úrovní. Každý z nich má universální množství chakry, která je téměř nekonečná. Jsou to vesměs nepřátelská a velice silná stvoření, které vše jednu dobu ničily. Když začaly devastovat svět shinobi, tak se jich chtěli lidé zbavit, většinu z nich zapečetily buď do lidí a vytvořili z nich nositele nazývaného Jinchūriki (人柱力) [džinčúriki], nebo je uvrhli na místo, odkud nemohly nebo nechtěly odejít. Každý z národů si přivlastnil minimálně jednoho z démonů a snažil se ovládnout nebo alespoň využít jejich sílu. Na začátku seriálu se okamžitě setkáváme s nejsilnějším z démonů a tím je Kyūbi no Yōko (九尾の妖狐) [Kjúbi no Jóko], je to devítiocasí démon, který nabývá podoby lišky. Devastoval celou zemi, zničil hlavní Skrytou Listovou vesnici a povraždil mnoho shinobi a lidí, až narazil na vůdce vesnice, který obětoval život pro záchranu vesnice a zapečetil démona do svého právě narozeného syna. Tím začíná příběh celého seriálu. Tyto démony chytá organizace Akatsuki (暁), která s nimi má své úmysly, Pain, vůdce organizace, chtěl pomocí ní přetvořit svět tak, aby již nebyly války a zavládl mír. Problém je v tom, že pravý plán má od tohoto celkem šlechetného dost daleko. Vůdcem je totiž zakladatel Uchiha klanu, u kterého se již myslelo, že zemřel po souboji s prvním Hokage. Ten s démony má jiné úmysly, tvrdí, že na počátku byl jeden jediný démon zvaný Jūbi (十尾) [Džúbi], který byl zapečetěný v muži, který přivedl na svět umění shinobi, byl to Rikudō Sennin (六道仙人) a právě on rozdělil démona na devět podřadných částí, aby ochránil svět před skutečnou silou tohoto tvora, bohužel démoni nejsou o nic lepší.Jednoocasý démon – Ichibi no Shukaku
(一尾の守鶴)

[Ičibi no Šukaku]
Nabývá vzhledu mývala amerického. Tento démon je zapečetěný uvnitř Gaary a má na něj podobný efekt jako na Naruta Devítiocasý. Tento démon byl polapen Deidarou a zapečeťen. Gaarovi se ale podařilo přežít.
Další překlady: Ichibi (一尾), Shukaku (守鶴), Tanuki (狸),
Bakedanuki (化け狸)

Dvouocasý démon – Nibi no Bakeneko
(ニ尾の化け猫)

Má vzhled kočky. Byl zapečeten v Nii Yugito. Byl polapen Hidanem a Kakuzem, když se je snažil jeho Jinchūriki porazit.
Další překlady: Nibi (ニ尾), Matatabi (又旅), Bakeneko (化け猫)

Trojocasý démon – Sanbi no Kyodaigame
(三尾の巨大亀)

[Sanbi no Kjodajgame]
Má vzhled želvy. Nacházel se v jezeře, než se ho pokusil zapečetit Kabuto pomocí kloučka Yūkimara ovládajícího jeho sílu, to mu překazila Listová, ale ani těm se nepovedlo démona polapit, nakonec padnul do rukou Akatsuki po útoku Deidari.
Další překlady: Isobu (磯撫), Sanbi (三尾), Kyodaigame (巨大亀)

Čtyřocasý démon – Yonbi no Saru
(四尾の猿)

[Jonbi no Saru]
Nabývá vzhledu opice. Využívá elementu ohně. Tento démon byl spolu se svým Jinchūriki poražen Kisamem a nyní patří Akatsuki.
Další překlady: Yonbi (四尾), Son Gokū (孫悟空), Bien'ō (美猿王)

Pětiocasý démon – Gobi no Irukauma
(五尾のイルカ馬)

Nabývá tvaru psa. Jeho pět ocasů představuje živly, ovládá všech pět, nyní je již lapen Akatsuki.
Další překlady: Gobi (五尾), Kokuō (穆王)

Šestiocasý démon – Rokubi no Namekuji
(六尾の蛞蝓)

[Rokubi no Namekudži]
Nabývá tvaru lasičky. Tento démon byl bohem hromu, nyní díky Osmiocasému ztratil svůj post. V seriálu je k tomuto démonovy fillerová část, kde je jeho Jinchūriki, kterého se snaží polapit jak lovci z jeho vesnice, tak Akatsuki a těm se to nakonec podaří, jediná změna zde je ta, že je zde vyobrazen jako slimák.
Další překlady: Rokubi (六尾), Saiken (犀犬)

Sedmiocasý démon – Nanabi no Kabutomushi
(七尾のカブトムシ)

[Nanabi no Kabutomuši]
Bůh země, v seriálu je vyobrazen jako jakási kudlanka.
Další překlady: Nanabi (七尾), Chōmei (重明)

Osmiocasý démon – Hachibi no Kyogyū
(八尾の巨牛)

[Hačibi no Kjogjú]
Nabývá tvaru chobotnice a býka napůl. Jediný z démonů, který přímo spolupracuje se svým Jinchuuriki a společně s ním bojuje, tím pádem z něj dělá velice silného shinobi [šinobi], který porazil i Sasukeho, ten bohužel použil Amaterasu (天照 = „Bohyně Slunce“) a tak ho nakonec polapil a odnesl Akatsuki. I přes to, že byl poražen, unikl a využil situace ve svůj prospěch. Nyní je spolu s Narutem hledanou kořistí Akatsuki.
Další překlady: Hachibi (八尾), Gyūki (牛鬼), Kyogyū (巨牛)

Devítiocasý démon – Kyūbi no Yōko
(九尾の妖狐)

[Kjúbi no Jóko]
Nabývá tvaru lišky. Tento démon je zapečetěný uvnitř Naruta, který má největší životní sílu ze všech démonů a jako démon nikdy nebyl poražen, ale byl pomocí pečetící techniky Shinigami (死神 = „Bůh smrti“) [Šinigami] zapečetěn. Naruto už se z části naučil ovládat tuto chakru.
Další přelady: Kyūbi (九尾), Kurama (九喇嘛),
Bakegitsune (化け狐バケ狐)

Desetiocasý démon – Jūbi
(十尾)

[Džúbi]
Další přelady: Shinju (神樹), Datara (ダタラ),
Deidarabocchi (デイダラボッチ)