CHAT

ANBU

ANBU (暗部)

Jedná se o zkratku, která v doslovném překladu znamená temná strana. Celý název této organizace je ale Ansatsu Senjutsu Tokushu Butai (暗殺戦術特殊部隊). Členové ANBU mají jednotnou uniformu, která se skládá z černých návleků na ruce (o délce asi do 2/3 paže), šedé vesty, kovových chráničů na předloktí a holeně, černých kalhot, vysokých černých bot a na zádech uvázaného zvláštního ninjakenu bez tsuby (záštity). Žádný člen ANBU jen tak neukazuje na veřejnosti svou tvář. Obvykle nosí masky zhotovené z porcelánu (masky by měly znázorňovat zvířata), ale pokud si to mise žádá, tak ANBU neváhá svou masku odložit. Pokud právě nebojují, ANBU chodí často v pláštích s kapucí – bílé pláště mají kapitáni týmů a černé/tmavomodré/tmavohnědé pláště mají členové týmů. Z pod plášťů je většinou vidět jen maska. Jejich dalším poznávacím znakem je typické tetování na levé paži, které připomíná spirálu.

Základní vybavení ANBU

Masky Vesta a návleky na ruce s chráničem Boty Tetování Meč

Členové ANBU prochází speciálním výcvikem v lidské anatomii a dalších věcech, které jim umožňují zefektivňovat jejich útoky. Do těchto jednotek patří některé známé a klíčové postavy celého příběhu. Byl to Kakashi Hatake, Yamato a Itachi Uchiha.

ANBU Root/Ne (根)

V jednom přísloví se říká, že Konoha je strom plný listů (ninjů) a Root je kořen, kterým se tento strom vyživuje. V dobách Sandaime Hokageho vytvořil jeden shinobi jménem Danzo odnož ANBU, která nepodléhá Hokagemu, ale přímo Danzovi. Dle Danza by shinobi neměli dávat najevo žádné emoce. Do této organizace Danzo bral již malé a nadané děti, které špičkově vycvičil a defakto v nich zničil všechny emoce. K tomu používal speciální výcvikové metody původem z Kirigakure no Sato (霧隠れの里 = Mlžná vesnice). Danzo byl vždy proti diplomatické a umírněné politice, kterou zastával Shodaime a poté také Sandaime (Shodaimeho student) a Tsunade (Shodaimeho vnučka), kteří zaujali stejný postoj i k vedení vesnice. Z tohoto důvodu Danzo vydává jednotkám Root rozkazy, které často nebyly schváleny Hokagem. Nakonec ale začali Tsunade a Jiraiya tuto odnož ANBU podezřívat a rozjeli vyšetřování. Jelikož je ale Danzo velmi podezřívavý člověk, při vstupu do Rootu každému členovi umístil na jazyk zvláštní pečeť, která nositeli nedovolila prozradit nic o Rootu či samotném Danzovi. Je to jeho bezpečnostní pojistka, aby se nic o zvěrstvech, které se konaly bez požehnání vesnice Konohy (Root koná pod jejím jménem) nedostalo ven.


Sai se původně ani takto nejmenuje, toto jméno mu přidělil Danzo pro jeho misi v týmu 7. Takto končí mladí lidé po dokončení Danzova výcviku. Nemají jméno ani emoce a jediné, co umí, je zabíjení a plnění Danzových rozkazů. (spoiler)Sai byl Danzem dosazen do týmu 7, aby je sledoval, s jejich pomocí se dostal k Uchiha Sasukemu a zabil ho. Tato mise se ale nezdařila a Saiovi bylo jako další úkol dáno sledovat Naruta Uzumakiho. Naruto ale dokázal v Saiovi probudit osobnost a cítění. Tak ho dokázal přimět k zradě Danza.(spoiler)

Masky

Členové ANBU (včetně Root/Ne) nosí na obličeji porcelánové masky, které představují různá zvířata. Zvířata se členům ANBU i Rootu/Ne přidělují dle znamení zvěrokruhu, ve kterém se narodili.

Další oddíly patřící pod ANBU

Další zvláštnost týkající se ABNU je ta, že i přesto, že všichni členové jsou zkušení a kvalifikovaní, se ANBU rozděluje na několik větví. Většina členů ANBU je rozdělena do týmů po 4-5 členech. Tyto týmy vykonávají různé náročné úkoly, nejčastěji vraždy. Dále se dělí na Oininy (追い忍 = Ninja lovec), kteří honí uprchlé ninjy z vesnic, aby tito ninjové nevyzradili jiné vesnici tajné a taktické informace o vesnici, ve které žili dříve. Těmto uprchlíkům se říká Nukenini (抜け忍 = Ztracený ninja). Úkolem Oinoinu je Nukenina zajmout a přivést ho zpět do vesnice nebo jej přímo zabít, záleží na rozkazech. Jelikož Nukenini bývají ninjové vysoké úrovně, jsou Oininové vycvičeni zřejmě nejlépe ze všech typů jednotek, které pod ANBU spadají. Dále se ANBU dělí ještě na Medininy (医疗忍 = Zdravotní ninja). Tito ninjové se specializují na lékařské techniky a bývají vysíláni na pomoc jiným týmům při boji, aby bojujícímu týmu léčili zranění.

(暗杀 戦 术 特殊 部队, speciální taktické a přepadové/atentátní jednotky). V této organizaci slouží vybraní elitní ninjové, kteří podléhají přímo vládci vesnice Kagemu. Plní jen ty nejtěžší a nejdůležitější úkoly, u kterých nesmí dojít k chybě. Mezi takové úkoly patří vraždy, ochrana důležitých osob a plnění misí, které jsou pro obyčejné ninjy příliš nebezpečné a náročné.

Článek pro nás vytvořil tbc99