CHAT

Akatsuki

Akatsuki je malá zločinecká organizace sdružující odpadlé shinobi třídy S. Jejím základem je 10 členů, kteří v příběhu vystupují jako antagonisté oponující kladným hrdinům. Poznáme je podle černého pláště s límcem a vzorem červených mraků a také podle prstenů, které vyjadřují pozici člena v organizaci. Členové Akatsuki pracují v týmech po dvou. Každý z nich ovládá mocné a vražedné techniky a sleduje vlastní cíle – někteří prahnou po penězích, jiní po pomstě či po klidu. Všichni se ovšem zodpovídají vůdci organizace a společnému cíli, který se během historie mění. Obecně lze ale říct, že Akatsuki se snaží získat sílu a moc, aby mohli ovlivňovat dění ve světě, ať už k ukončení válek a k míru, nebo k ovládnutí světa.

Spoiler

Původní organizace Akatsuki byla založena Yahikem společně s Konan a Nagatem, kteří chtěli zastavit válečný teror ve svém domově – Skryté Deštné Vesnici v Zemi Deště, která sloužila okolním zemím jako bojiště. V té době si Akatsuki pod vedením Yahika kladlo za cíl nastolit mír v Zemi Deště a také podporovat Nagata, který měl v budoucnu pomocí rinneganu změnit svět. Po aféře s Hanzoem, která stála Yahika život, se vůdcem Akatsuki stal Nagato, který se pomocí svých očních technik transformoval v Peina a ovládnul Skrytou Deštnou. V následující Třetí velké válce shinobi Akatsuki fungovalo jako nájemná organizace pro špinavou práci. Směr jim ze stínů udával přes Nagata Obito, který také později inicioval lov ocasých démonů, hlavní cíl Akatsuki během doby zobrazené v dílech Naruta.

Členové Akatsuki se ve dvoučlenných týmech snaží postupně pochytat všechny ocasé démony a zapečetit je do sochy Gedo, aby mohli využívat jejich sílu. Před začátkem Naruto Shippuden dokázali zapečetit pětiocasého a sedmiocasého. Během této doby také přichází Itachi a odchází Orochimaru, který se neúspěšně pokusil získat Itachiho tělo. Jako náhrada za Orochimara je do dvojice k Sasorimu přijat Deidara.

V Naruto Shippuden je Akatsuki aktivnější a otevřeně se střetává s Narutem a jeho přáteli. Podaří se jim pochytat prvních sedm ocasých démonů, ačkoliv to několik z nich stojí život. Sasori je zabit během získávání jednoocasého a na jeho místo nastupuje Tobi alias Obito. Hidan a Kakuzu jsou oba zabiti shinobi z Konohy a umírá také Deidara, a to v boji se Sasukem. Sasuke následně připraví o život svého bratra Itachiho. Po jeho smrti Obito Sasukeho přesvědčí, aby se k Akatsuki sám přidal, a Sasuke si vytváří vlastní tým jménem Taka s cílem zapečetit osmiocasého. Během toho se Pein s Konan pokusí zapečetit devítiocasého, což se jim ale nepovede. Výsledkem je Konoha srovnaná se zemí, smrt Nagata alias Peina a dezerce Konan z Akatsuki. Ani Sasuke neuspěje s osmiocasým. Tyto pokusy vyburcují pět Kage, aby se sešli a rokovali o dalším postupu ve věci Akatsuki. Mezitím umírá Kisame, který figuroval jako špeh, a Obito se postará o odstranění Konan, která zběhla. Organizace ale získává i nového spojence, Kabuta, který pomocí Edo Tensei pomůže Obitovi posílit jeho armádu bílých Zetsuů o oživené shinobi. Obito dokončí přípravy na válku a na srazu všech pěti Kage vyhlásí spojeným národům válku. Tak započne Čtvrtá velká válka shinobi mezi Akatsuki a Aliancí spojených národů shinobi. Během války Akatsuki, pouhý Obitův nástroj, ztrácí svou užitečnost a postupně zanikne.

Členové:

Jméno člena, jeho obrázek a znak jeho prstenu:

   • Pein (Nagato)

   • Deidara

deidara-ico

   • Konan

   • Itachi

   • Zetsu

   • Orochimaru

   • Kisame

   • Kakuzu

   • Hidan

   • Sasori

   • Tobi (Obito)

Zajímavosti:

 • Orochimaru se rozešel s ideologií Akatsuki a proto je opustil, dlouho byl jejími členy hledán.
 • Po smrti Sasoriho byl oficiálně přibrán do řad Akatsuki Tobi, který získal i Sasoriho prsten, Tobi je dlouhou dobu záhadná, vtipná a divná postava.
 • Akatsuki = V překladu „Rozbřesk“
 • Po smrti Itachiho, který byl zabit svým bratrem Sasukem, se k Akatsuki přidala skupina čtyř nových rekrutů - Sasuke, Suigetsu, Karin a Juugo.

Autoři článku: Deight © a Terka